واقعیت این است که، همین که شما در بزرگسالی درمان لکنت را شروع کردید، قدم بسیار بزرگی برداشته اید. فارغ از اینکه ۲۰ ساله هستید یا ۳۰ ساله یا ۴۰ ساله…
این موضوع را باید در نظر بگیرید که هرچه سن شما بیشتر باشد و در جلسه درمان حاضر شده باشید، جسارت شما نیز به همان میزان بیشتر است. چون تغییر در سنین بالا کاری دشوار است و افرادی که برای درمان مراجعه می کنند ممکن است نسبت به  مسیر درمان آگاه باشند یا خیر.
حال بنده قصد دارم در این مطلب توضیحی کلی از مسیر درمان لکنت ارائه دهم . اولین قدم در این مسیر ، حتماً انتخاب یک گفتاردرمانگر متبحر است.
گفتار درمانی گویان به عنوان اولین گفتار درمانی در سطح مشهد، کادری تخصصی در درمان لکنت دارد که میتوانند به شما ، بهترین خدمات درمانی را ارائه دهند تا در حداقل زمان ممکن به گفتار بدون لکنت دست یابید.
در مرحله بعد پس از تعیین وقت نوبت به جلسه ارزیابی می رسد که لکنت شما در این جلسه ارزیابی خواهد شد و میزان آسیب ، بر افکار و عقاید، احساسات و زندگی شما مشخص خواهد شد. بررسی عملکرد ارتباطی شما در این مرحله مشخص خواهد شد.
بعد از آن نوبت به جلسه درمان میرسد، زمان این جلسات در افراد مختلف بین 1-3 ماه و گاهی تا یکسال متفاوت هستند و بعد از آن وارد مرحله تثبیت می شویم. در مرحله ی درمان هدف این است که شما به این مهارت برسید که بتوانید لکنت خود را کنترل کنید.
مرحله تثبیت معمولاً یک تا سه ماه گاهی تا پنج ماه طول می کشد و فاصله بین جلسات درمانی در این مرحله زیاد خواهد شد. فرد در این مرحله می آموزد چگونه می تواند گفتاری روان در همه ی محیط ها داشته باشد. علاوه بر این ، او باید چالش های لکنت خود را مدیریت کند. تا کم کم از گفتاردرمانگر بی نیاز شود.
انسیه عباس زاده ، گفتاردرمانگر
گفتاردرمانی گویان:09304831847

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *